Strona główna
Aktualności
Treningi
Zapisy
Galeria zdjęć
Artykuły
O klubie
Wyniki sportowe
Nasi Instruktorzy
Kilka słów o karate
Etykieta Dojo
Egzaminy
Napisz do nas
Start
honorujemy kartę:

 

rekl.jpg

 

  


 
 
 
Nasi partnerzy:

   www.szkoleniezeglarskie.com

  www.karate.pl

Start arrow O klubie
OPIS DZIAŁALNOŚCI GŁUCHOŁASKIEGO KLUBU KARATE TRADYCYJNEGO Drukuj Poleć znajomemu

  Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego działa na terenie miasta od 1997 roku akcentując swoją obecność na każdej płaszczyźnie działalności kulturalnej i sportowej gminy Głuchołaz. W plebiscycie na najpopularniejszego sportowca i trenera gminy Głuchołaz w 1997 i 1998 roku Klub uzyskał najwyższe lokaty, plasując się na pierwszych miejscach. Brał udział w licznych pokazach karate na różnych imprezach miasta np.: „Dni Głuchołaz”, „Dożynki Gminne”, „Festyny Edukacyjne” itp. Organizował szereg imprez sportowych np.: Turnieje Karate Tradycyjnego, II Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Głuchołazach, obozy karate, wyjazdy na seminaria i szkolenia, wyjazdy na Mistrzostwa Świata (Pruszków 1998) i Europy ( Lódź 1999), Puchar Świata (Warszawa 2001, 2003, 2005) w Karate Tradycyjnym oraz reprezentował Głuchołazy na licznych zawodach karate, począwszy od Turniejów Regionalnych, poprzez Mistrzostwa Makroregionalne, a skończywszy na Mistrzostwach Polski. Z roku na rok liczba medali zdobytych przez zawodników GKKT rośnie o czym można się dowiedzieć z Naszego Życia Głuchołaz, gdzie ukazują się artykuły wyszczególniające poszczególnych zawodników i ich osiągnięcia.

   Jednakże do największych sukcesów GKKT należy między innymi zdobycie przez Michała Dziurowskiego brązowego medalu na IX Mistrzostwach Polski Młodzików w Karate Tradycyjnym które odbyły się 26.05.2000r w Biłgoraju. Zdobycie złotego medalu przez Pawła Wańczyka w konkurencji kumite na XIII Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się 13-14.09.2002r w Łodzi. Rok później Paweł Wańczyk wywalczył srebrny medal w konkurencji kumite oraz brązowy medal wraz z Mateuszem Lisem w konkurencji en-bu podczas XV Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się 19-20.09.2003r we Włocławku. Agnieszka Maciejczyk uzyskała złoty medal w konkurencji kata natomiast Przemysław Maciejczyk wywalczył brązowy medal również w konkurencji kata, podczas IV Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym, który odbył się 22-23.10.2004r w Kluczborku.

   Ponadto Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego został wyróżniony 5 lutego 2005r przez Kapitułę Honorowej Nagrody Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz „Głuchołaska Koza 2004”, za konsekwentną sportową promocję miasta Głuchołaz. W 2005 roku, w imieniu Władz Samorządowych Gminy Głuchołaz oraz Burmistrza Pana Edwarda Szupryczyńskiego, Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego otrzymał List Gratulacyjny, za pracę na rzecz aktywizacji młodzieży oraz promocję miasta Głuchołaz.

 
© Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław. Wszystkie prawa zastrzeżone.