WYNIKI IX OTWARTYCH MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO W KARATE TRADYCYJNYM
08.06.2015.

Po raz dziewiąty rozegrane zostały w Głuchołazach Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym. Mistrzostwa odbyły się 30.05.2015 roku w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głuchołazach. Głównym organizatorem Turnieju był Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego, na którego zaproszenie przyjechały kluby z Czech, województwa śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego.


 

IX OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

 W KARATE TRADYCYJNYM
 

Po raz dziewiąty rozegrane zostały w Głuchołazach Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym. Mistrzostwa odbyły się 30.05.2015 roku w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głuchołazach. Głównym organizatorem Turnieju był Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego, na którego zaproszenie przyjechały kluby z Czech, województwa śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego. W śród nich były:

Klub Karate Tradycyjnego z Vsetina (Czechy),
Akademia Karate Tradycyjnego ze Zlatych Hor (Czechy),
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy z Bytomia,
Klub Karate Tradycyjnego z Wołczyna,
Kluczborski Klub Karate
Akademia Karate Tradycyjnego z Opola,
Ośrodek Kultury z Byczyny,
Klub Sportowy Karate Tradycyjnego „Pszczółka” z Wielunia,
Klub Karate Tradycyjnego „BUDOKAN” z Opola,
Klub Karate Tradycyjnego „HIKARI” z Oleśnicy,
Klub Karate Tradycyjnego „SENTO-KAN” z Chocianowa,
Akademicki Klub Karate Tradycyjnego z Wrocławia,
Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław,
Klub Karate Tradycyjnego „KOBU” Wrocław,
Dolnośląska Akademia Karate Tradycyjnego z Wrocławia,
Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego.

W sumie w Mistrzostwach wzięło udział ponad 200 zawodników z 16 klubów.

Przed Mistrzostwami odbył się wspólny godzinny trening dla wszystkich uczestników, który prowadził sędzia oraz instruktor  klasy międzynarodowej, sensei Zbigniew Sitarz posiadający stopień wtajemniczenia karate 5 DAN z Opola. Po treningu o godzinie 12.00 oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Prezes Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego Pan Arkadiusz Bukała wraz z Kierownikiem GOSiR-u Panem Markiem Szymanowskim. Pierwszym akcentem Mistrzostw był pokaz najmłodszych karateków grupy przedszkolnej, który poprowadził sensei Janusz Łydka z GKKT. Turniej oceniali sędziowie w następującym składzie: sędzia główny Mistrzostw Pan Zbigniew Sitarz 5 DAN (Opole), Pan Janusz Sowa 5 DAN (Bytom), Pan Wiesław Olewicz 3 DAN (Chocianów), Pani Anna Koper 2 DAN (Oleśnica), Pan Bogusław Czarny 2 DAN (Opole), Pan Mariusz Sokołowski 2 DAN (Brzeg), Pan Rafał Panaszek 2 DAN (Kluczbork), Pan Sebastian Kalek 2 DAN (Opole), Pani Maria Sowa 2 DAN (Bytom), Pani Aneta Żukowska 1 DAN (Opole), Pani Natalia Biel 1 Dan (Opole), Pan Jarosław Drożdżyński 1 DAN (Głuchołazy) oraz Pan Janusz Łydka 1 DAN (Głuchołazy). Opiekę medyczną sprawował Ratownik Medyczny Pan Roman Konieczny.

Serdecznie podziękowania za współorganizację turnieju i nagrody rzeczowe składa Zarząd Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego w szczególności: Kierownikowi GOSiR-u Panu Markowi Szymanowskiemu za udostępnienie hali sportowej, Urzędowi Miasta i Gminy Głuchołaz, Starostwu Powiatowemu w Nysie za ufundowanie medali, Stowarzyszeniu na Rzecz Szkół „CHROBRY” za ufundowanie pucharów i statuetek, właścicielom supermarketu Intermarche w Głuchołazach Państwu Jolancie i Krzysztofowi Zielińskim za ufundowanie słodyczy dla dzieci, Panu Bogdanowi Olejnikowi właścicielowi cukierni „Jutrzenka” w Głuchołazach za słodkie łakocie, Zakładowi armatury metalowej „WAKMET”                       w Bodzanowie, Firmie „KROP” Maciej Kwiatkowski Hurtowni Odzieży Roboczej, Obuwia i Sprzętu BHP, Firmie „ARGUS” Agencji Ochrony Mienia za różne niespodzianki i gadżety oraz członkom klubu GKKT za pomoc w przygotowaniu imprezy. Całe zawody prowadzili i komentował Pan Arkadiusz Bukała. Podczas Mistrzostw zawodnicy zmagali się w dwóch konkurencjach: KATA i KUMITE w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz stopni  kyu.     

 
Wyniki końcowe:
 

Kategoria 7 lat i młodsi dziewcząt (9kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Kaya Zygmunt CKT Wrocław

II miejsce Dominika Ziętek CKT Wrocław

 

Kategoria 7 lat i młodsi chłopców (9kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Wojciech Nowak MUKS Bytom

II miejsce Daniel Hanulik ATK Zlate Hory

III miejsce Michał Ziętek CKT Wrocław

III miejsce Kacper Kieroński-Gnacki AKT Opole

 

Kategoria 7 lat i młodsi chłopców (8-7kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Franciszek Niebylski „BUDOKAN” Opole

II miejsce Oskar Panaszek KK Kluczbork

III miejsce Konstanty Kondratowicz Głuchołaski KKT

III miejsce Wiktor Budziński AKT Opole

 

Kategoria 8 - 9 lat dziewcząt (9kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Maja Rawicka AKT Opole

II miejsce Matylda Góra CKT Wrocław

III miejsce Anna Kamińska AKT Opole

III miejsce Markěta Seibertovǎ ATK Zlate Hory

 

Kategoria 8 - 9 lat chłopców (9kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Vojtěch Kminek ATK Zlate Hory

II miejsce Daniel Zadrożny Głuchołaski KKT

III miejsce Stanisław Orski Głuchołaski KKT

III miejsce Tadeuš Müller ATK Zlate Hory

 

Kategoria 8 - 9 lat dziewcząt (8-7kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Oliwia Karolewska „KOBU” Wrocław

II miejsce Julia Sytniewska AKT Opole  

III miejsce Agnieszka Macioszek AKT Opole  

III miejsce Patrycja Sowa AKT Opole  

 

Kategoria 8 - 9 lat chłopców (8-7kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Stanisław Adamkiewicz AKT Opole  

II miejsce Mateusz Lasek AKT Opole

III miejsce Bartosz Szeremeta Głuchołaski KKT

III miejsce Karol Okoń „Hikari” Oleśnica

 

Kategoria 8 - 9 lat chłopców (6-4kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Roch Kupczak „KOBU” Wrocław

II miejsce Tomasz Pietrzykowski Głuchołaski KKT

III miejsce Mikołaj Łatka KK Kluczbork

III miejsce Jakub Mazepa KK Kluczbork

 

Kategoria 10 - 11 lat dziewcząt (9kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Amelia Lis „SENTO-KAN” Chocianów

II miejsce Julia Perucka „SENTO-KAN” Chocianów

III miejsce Oliwia Grygas AKT Opole

III miejsce Julia Jarosz „Hikari” Oleśnica

 

Kategoria 10 - 11 lat chłopców (9kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Damian Wilk Głuchołaski KKT

II miejsce Rafał Dąbrowski Głuchołaski KKT

III miejsce Paweł Chaszczewicz Głuchołaski KKT

III miejsce Kacper Tomaszewski Głuchołaski KKT

 

Kategoria 10 - 11 lat dziewcząt (8-7kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Magdalena Porębska „Hikari” Oleśnica

II miejsce Paulina Reczyńska AKT Opole

III miejsce Zuzanna Paliga Głuchołaski KKT

III miejsce Aleksandra Piasecka „Hikari” Oleśnica

 

Kategoria 10 - 11 lat chłopców (8-7kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Marcin Polnar AKT Opole

II miejsce Aleksander Mikołajczyk Głuchołaski KKT

III miejsce Tymoteusz Kantyka Głuchołaski KKT

III miejsce Jakub Kowalski „Hikari” Oleśnica

 
 

Kategoria 10 - 11 lat dziewczęta (6-4kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Julia Musiał CKT Wrocław

II miejsce Maja Kołodyńska „Hikari” Oleśnica

III miejsce Aleksandra Skorna „Hikari” Oleśnica

III miejsce Zuzanna Mazur AKT Opole

 

Kategoria 10 - 11 lat chłopców (6-4kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Hubert Pietrzak-Rogala „Hikari” Oleśnica

II miejsce Maksymilian Klein KK Kluczbork

III miejsce Jakub Karczmarzyk „Hikari” Oleśnica

III miejsce Dawid Gągała „KOBU” Wrocław

 
 

Kategoria 12 - 13 lat chłopców (8-7kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Zdobych Marek „SENTO-KAN” Chocianów

II miejsce Olaf Bartuzel „SENTO-KAN” Chocianów

III miejsce Michał Krukowski CKT Wrocław

III miejsce Bartosz Kuliński „BUDOKAN” Opole

 

Kategoria 12 - 13 lat dziewcząt (6-4kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Kornelia Liwak „Hikari” Oleśnica

II miejsce Kornelia Jelonek „Hikari” Oleśnica

III miejsce Joanna Kulig Głuchołaski KKT

III miejsce Emilia Kochańska „Hikari” Oleśnica

 

Kategoria 12 - 13 lat chłopców (6-4kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Dawid Gryzik MUKS Bytom

II miejsce Filip Gągała „KOBU” Wrocław

III miejsce Piotr Olejarski Głuchołaski KKT

III miejsce Julian Siwirski „KOBU” Wrocław

 

Kategoria 12 - 13 lat dziewcząt (6-4kyu)

Konkurencja kumite:

I miejsce Kornelia Jelonek „Hikari” Oleśnica 

II miejsce Emilia Kochańska „Hikari” Oleśnica

III miejsce Hanna Sobkowiak „Hikari” Oleśnica

III miejsce Laura Namysło MUKS Bytom

 

Kategoria 12 - 13 lat chłopców (6-4kyu)

Konkurencja kumite:

I miejsce Dawid Gryzik MUKS Bytom

II miejsce Adam Tomaszewski „Hikari” Oleśnica

III miejsce Jakub Kancerek MUKS Bytom

 

Kategoria 14 - 15 lat dziewcząt (6-4kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Monika Satinova Vsetin

II miejsce Paulina Krupicka KK Kluczbork

III miejsce Hanna Sobkowiak „Hikari” Oleśnica

 
 

Kategoria 14 - 15 lat dziewcząt (3-1kyu i dan)

Konkurencja kata:

I miejsce Anna Fall „KOBU” Wrocław

II miejsce Karolina Gajewska KK Kluczbork

III miejsce Natalia Drożdżyńska Głuchołaski KKT

III miejsce Karolina Meller Głuchołaski KKT

 

Kategoria 14 - 15 lat chłopców (3-1kyu i dan)

Konkurencja kata:

I miejsce Jakub Jakubiszak Głuchołaski KKT

II miejsce Michał Danielewicz KK Kluczbork

III miejsce Michał Hiczkiewicz KK Kluczbork

III miejsce Rafał Frankiewicz AKT Opole

 

Kategoria 14 - 15 lat dziewcząt (3-1kyu i dan)

Konkurencja kumite:

I miejsce Anna Fall „KOBU” Wrocław

II miejsce Natalia Drożdżyńska Głuchołaski KKT

III miejsce Karolina Gajewska KK Kluczbork

III miejsce Karolina Meller Głuchołaski KKT

 

Kategoria 14 - 15 lat chłopców (3-1kyu i dan)

Konkurencja kumite:

I miejsce Jakub Jakubiszak Głuchołaski KKT

II miejsce Michał Hiczkiewicz KK Kluczbork

III miejsce Radosław Wojtyra AKT Opole

III miejsce Damian Teodorowski AKT Opole

 

Kategoria 16 - 17 lat chłopców (3-1kyu i dan)

Konkurencja kata:

I miejsce Konrad Kardas AKT Opole

II miejsce Adrian Kowalski Głuchołaski KKT

III miejsce Dominik Wojtyra AKT Opole

III miejsce Wiktor Kardas AKT Opole

 

Kategoria 16 - 17 lat chłopców (3-1kyu i dan)

Konkurencja kumite:

I miejsce Konrad Kardas AKT Opole

II miejsce Adrian Kowalski Głuchołaski KKT

III miejsce Dominik Wojtyra AKT Opole

III miejsce Wiktor Kardas AKT Opole

 

Kategoria SENIOR kobiet

Konkurencja kata:

I miejsce Dominika Vašičkowa Vsetin

II miejsce Klaudia Kołodziej AKT Opole

III miejsce Sylwia Drożdżyńska Głuchołaski KKT

III miejsce Agnieszka Kuśmierczuk Głuchołaski KKT

 
 

Kategoria SENIOR mężczyzn

Konkurencja kata:

I miejsce Krzysztof Sznajder Głuchołaski KKT

II miejsce Robert Müller Głuchołaski KKT

III miejsce Rafał Mikołajczyk Głuchołaski KKT

III miejsce Michał Fedorowski AKT Opole

 

Kategoria SENIOR kobiet

Konkurencja kumite:

I miejsce Dominika Vašičkowa Vsetin

II miejsce Klaudia Kołodziej AKT Opole

III miejsce Sylwia Drożdżyńska Głuchołaski KKT

III miejsce Agnieszka Kuśmierczuk Głuchołaski KKT

 

Kategoria SENIOR mężczyzn

Konkurencja kumite:

I miejsce Andrzej Chmiela „BUDOKAN” Opole

II miejsce Krzysztof Sznajder Głuchołaski KKT

III miejsce Rafał Mikołajczyk Głuchołaski KKT

III miejsce Janusz Paliga Głuchołaski KKT

 
 

W punktacji generalnej, przeliczając punkty według klucza: złoty medal 3 pkt., srebrny medal 2 pkt., brązowy medal 1 pkt. podczas IX Otwartych Mistrzostw Województwa Opolskiego    w Karate Tradycyjnym na podium stanęły następujące Kluby:

I miejsce zajął Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego zdobywając 51 pkt.

II miejsce zajęła Akademia Karate Tradycyjnego z Opola zdobywając 45 pkt.

III miejsce zajął Klub Karate Tradycyjnego „HIKARI” z Oleśnicy zdobywając 29 pkt.


Serdecznie gratulujemy.